Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.12.2019, 20:31

Greta sa dostala do sporu s nemeckými železnicami. Tie na ňu ironicky reagovali

Greta Thunbergová prinajmenšom časť svojej cesty cez Nemecko absolvovala usadená v oddelení prvej triedy.

Greta sa dostala do sporu s nemeckými železnicami. Tie na ňu ironicky reagovali
Zdroj: Reprofoto/Twitter

Reklamu nemeckej železničnej spoločnosti Deutsche Bahn (DB) rozhodne neurobila švédska aktivistka Greta Thunbergová, ktorá v sobotu na svojom twitterovom účte zverejnila fotografiu, ako sa po mesiacoch na cestách vracia do vlasti. Sedí pri tom na podlahe rýchlika obklopená batožinou.

DB však na twitteri napísali, že dievča prinajmenšom časť svojej cesty cez Nemecko absolvovala usadená v oddelení prvej triedy.

"Cestujem plným vlakom cez Nemecko," napísala na twitteri 16-ročná Thunbergová k snímke.

"Deutsche Bahn - aj keď som ateista, modlím sa za teba," odkázal dievčaťu istý používateľ tejto sociálnej siete. "Možné meškanie," upozornil ju niekto iný.

Nemecký železničný prepravca však dnes kontroval upozornením, že mladá Švédka prinajmenšom časť svojej cesty v rýchliku ICE 74 strávila na sedadle prvej triedy. Úplné pohodlie podľa DB mala na trati medzi Kasselom a Hamburgom potom, čo jej sprievodca pomohol sa usadiť na rezervované miesto.

"Milá Greta, ďakujeme, že nás železničiarov podporuješ v boji proti klimatickým zmenám! ... Ešte krajšie by však bolo, keby si dodala aj správu o tom, ako priateľsky a kompetentne ťa náš tím dokázal usadiť na tvoje miesto v prvej triede," napísala firma na twitteri.

Thunbergová v uplynulých mesiacoch dvakrát na plachetnici preplávala Atlantik, v posledných dňoch bola na medzinárodnej klimatickej konferencii v Madride a zúčastnila sa študentského protestu za lepšiu ochranu životného prostredia v talianskom Turíne. Školáčka, ktorá stála za vznikom hnutia Fridays for future, odmieta cestovať lietadlom kvôli emisiám znečisťujúcim ovzdušie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.