Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.12.2019, 08:07

Ďalší únik dát? Facebook vyšetruje zverejnenie údajov sto miliónov používateľov

Údaje ako mená a telefónne čísla mali byť počas tohto mesiaca voľne dostupné na internete.

Ďalší únik dát? Facebook vyšetruje zverejnenie údajov sto miliónov používateľov
Zdroj: Pixabay

Americká internetová spoločnosť Facebook vyšetruje správy o tom, že sa na internete objavila voľne prístupná databáza obsahujúca údaje o viac ako 267 miliónoch užívateľov jej sociálne siete. Informuje o tom denník Financial Times.

Podľa správy technologického webu Comparitech bola databáza obsahujúca napríklad mená a telefónne čísla užívateľov tento mesiac po určitú dobu dostupná na fóre využívanom počítačovými hackermi.

​Comparitech uviedol, že tieto údaje, ktoré patria prevažne používateľom zo Spojených štátov, by mohli byť zneužité na šírenie spamových SMS správ a k takzvaným phishingovým útokom.

Facebook oznámil, že túto záležitosť skúma. Podľa firmy ide pravdepodobne o údaje získané ešte pred zmenami, ktoré v posledných rokoch urobila, aby zabezpečila lepšiu ochranu dát užívateľov, napísal denník Financial Times na svojich internetových stránkach.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.