Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.12.2019, 13:13

"Rozhodli ste sa odísť. Láme mi to srdce." Timmermans napísal Británii "milostný list"

Prvý podpredseda Európskej komisie (EK) Frans Timmermans tvrdí, že návrat Británie do Európskej únie bude vždy vítaný.

"Rozhodli ste sa odísť. Láme mi to srdce." Timmermans napísal Británii "milostný list"
Zdroj: Reuters

Prvý podpredseda Európskej komisie (EK) Frans Timmermans napísal Británii "milostný list", v ktorom vyjadril svoj zármutok nad jej rozhodnutím opustiť Európsku úniu a zdôraznil, že v EÚ ju vždy radi opäť privítajú. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AFP.

"Teraz ťa už poznám. A milujem ťa. Pre to čo si a čo si mi dala. Som ako starý milenec. Poznám tvoje silné stránky i slabosti," napísal Timmermans na adresu Británie vo štvrtkovom vydaní denníka The Guardian, z ktorého citovala agentúra AFP.

"Rozhodli ste sa odísť. Láme mi to srdce, ale rešpektujem toto rozhodnutie," dodal v článku nazvanom "Môj milostný list Británii: rodinné väzby, ktoré sa nemôžu nikdy pretrhnúť".

Dodal, že návrat Británie do Európskej únie bude vždy "vítaný".

V Británii v decembrových predčasných voľbách posilnila Konzervatívna strana premiéra Borisa Johnsona, ktorého vláda tak so silnejším mandátom pokračuje v pláne vyviesť krajinu z Európskej únie.

Termínom tzv. brexitu je po viacerých odkladoch 31. január 2020. Ak Spojené kráľovstvo opustí v tomto plánovanom termíne, nastane tzv. prechodné obdobie, ktoré bude trvať do konca roka 2020.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.