Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.01.2020, 08:06

Pri nehode vrtuľníka na Taiwane zahynulo osem ľudí

Na palube bol aj náčelník generálneho štábu, ktorý je medzi obeťami.

Pri nehode vrtuľníka na Taiwane zahynulo osem ľudí
Zdroj: Reuters

Pri nehode armádneho vrtuľníka na Taiwane dnes prišlo o život osem ľudí. S odvolaním sa na armádu to oznámila agentúra Reuters.

Na palube bol aj náčelník generálneho štábu Šen I-ming a taiwanské médiá oznámili, že je medzi obeťami. Pôvodné správy ho označovali za nezvestného rovnako ako niekoľko ďalších osôb.

Ministerstvo obrany oznámilo, že nehodu prežilo päť z 13 ľudí, ktorí boli na palube. Letectvo potvrdilo náčelníkovu smrť.

Správy o nehode nie sú jednoznačné. Podľa väčšiny médií musel dvojmotorový vrtuľník UH-60 Black Hawk núdzovo pristáť v hornatom teréne a niekoľko ľudí zostalo uväznených v troskách stroja.

Armáda na miesto vyslala ďalšie dva vrtuľníky a 80 vojakov. Okrem Šena boli na palube aj ďalší vysoko postavení členovia armády.

Vrtuľník taiwanského letectva vzlietol zo základne v Tchaj-peji o 07:54 miestneho času (00:54 SEČ) a mieril na inšpekciu inej vojenskej základne.

Z obrazoviek radarov zmizol po 14 minútach letu a potom núdzovo pristál. Príčina jeho ťažkostí nie je jasná. Vrtuľník bol jedným z tých, ktoré Taiwan kúpil v roku 2010 od USA.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.