Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.01.2020, 11:22

Sneží už aj v Afganistane. Extrémne počasie si vyžiadalo najmenej 39 obetí

Extrémne mrazivým počasím trpí aj metropola Kábul, kde teploty v noci klesajú k mínus 15 stupňom Celzia.

Sneží už aj v Afganistane. Extrémne počasie si vyžiadalo najmenej 39 obetí
Zdroj: Reuters

Najmenej 39 mŕtvych a vyše 60 zranených si za posledné dva týždne vyžiadali silné snehové a dažďové zrážky a záplavy v Afganistane. Informovala o tom dnes agentúra AFP s odvolaním na afganský úrad pre riešenie katastrof. "Väčšina obetí a škôd je v dôsledku pádu striech pri hustom snežení a daždi na juhu a západe krajiny," povedal hovorca úradu Ahmad Tamim Azim.

Medzi obeťami je okrem iného sedem členov jednej rodiny zo západoafghánskej provincie Herát, ktorí prišli o život, keď sa prepadla strecha ich domu, uviedol Azim. Ďalší mŕtvi sú prihlásení z južných provincií Hílmand a Kandahár.

Podľa Azímího bolo na rôznych miestach Afganistanu úplne zničených alebo čiastočne poškodených cez 300 domov. Niekoľko hlavných ciest zostáva kvôli snehu neprejazdných. Extrémne mrazivým počasím trpí aj metropola Kábul, kde teploty v noci klesajú k mínus 15 stupňom Celzia.

Dodávky pomoci ľuďom postihnutým prírodnými katastrofami sú v Afganistane často komplikované, pretože zlá infraštruktúra bráni záchranárom v prístupe do izolovaných oblastí.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.