Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.01.2020, 09:13

Pri výbuchu v paneláku v Kladne zomrela žena. Viac ako stovku ľudí evakuovali

Na mieste bolo 13 posádok záchranárov, ktorí ošetrili 13 ľudí.

Pri výbuchu v paneláku v Kladne zomrela žena. Viac ako stovku ľudí evakuovali
Zdroj: iDNES.cz/Jiří Meixner

Pri výbuchu a požiari v panelovom dome v českom meste Kladno v noci na sobotu zomrela 61-ročná žena. Ďalších 14 ľudí odviezli záchranári do nemocnice, 115 ľudí museli evakuovať. Príčinu vzniku ohňa bude zisťovať vyšetrovateľ.

Hasiči na miesto vyrážali pred 03:30. "V čase príchodu hasičov bol byt na 11. poschodí požiarom kompletne zasiahnutý a požiar sa rozšíril aj do bytu nad ním do 12. poschodia," uviedol hovorca stredočeských hasičov Petr Svoboda. Na mieste zasahovali desiatky hasičov, zhruba po hodine bol oheň pod kontrolou.

"V byte zasiahnutom výbuchom a následným požiarom nájdená žena r. 1958 bez známok života. Ďalšia osoba z tohto bytu, muž r. 1958, z bytu vybehol von, teraz je s popáleninami hospitalizovaný v nemocnici," uviedli policajti na svojom Twitteri. Ostatní obyvatelia domu boli evakuovaní a bolo im zaistené náhradné ubytovanie.

Podľa hovorkyne stredočeskej záchrannej služby Petry Effenbergerovej bolo na mieste 13 posádok záchranárov. Ošetrili 13 ľudí, ktorí sa nadýchali dymu, po nevyhnutnej starostlivosti na mieste potom väčšinu previezli do nemocnice.

"Jedna osoba bola vážne popálená. Po intenzívnej starostlivosti vrátane pripojenia na umelú pľúcnu ventiláciu bola prevezená do pražskej nemocnice Vinohrady," dodala Effenbergerová.

Do evakuácie sa zapojili približne dve desiatky policajtov. "Pri evakuácii osôb sa nadýchali splodín z horenia dvaja policajti. Ošetrení boli na mieste zdravotníkmi, nadýchali sa kyslíka a ďalej pomáhali s evakuáciou osôb," dodali policajti. Záchranári oboch mužov preventívne odviezli do nemocnice.

Zásah a použitie výškovej techniky podľa Slobodu značne komplikovali zaparkované vozidlá. Na mieste pokračujú práce na definitívnom uhasení požiaru.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.