Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.02.2020, 12:46

Rusko plánuje deportovať cudzincov nakazených koronavírusom

Nový koronavírus pridalo Rusko na zoznam mimoriadne nebezpečných ochorení.

Rusko plánuje deportovať cudzincov nakazených koronavírusom
Zdroj: Reuters

Rusko plánuje z krajiny deportovať cudzincov, ktorým diagnostikovali nový koronavírus. Informoval o tom v pondelok ruský premiér Michail Mišustin, píše agentúra AFP.

"(Nový koronavírus) bol pridaný na zoznam mimoriadne nebezpečných ochorení. To nám umožní, aby občania zahraničných krajín boli v prípade, že sa u nich toto ochorenie zistí, deportovaní" povedal Mišustin na stretnutí vlády, ktoré vysielali aj ruské televízne stanice.

Pre koronavírus bude odložené aj Ruské investičné fórum, ktoré sa malo konať v polovici februára, dodal Mišustin.

"Ako prvé a najdôležitejšie musíme myslieť na bezpečnosť a zdravie našich občanov a účastníkov fóra," poznamenal ruský premiér.

"Situácia je pod kontrolou," poznamenal predseda vlády, pričom spomenul opatrenia na uzatvorenie pozemných hraníc, ako aj zastavenie bezvízového turizmu a udeľovania pracovných víz pre Číňanov.

Rusko má dva prípady nákazy koronavírusom - sú ním infikovaní čínski občania, ktorí sa nachádzajú v nemocniciach na Sibíri.

"Chorí ľudia, ktorým diagnostikovali nebezpečnú nákazu, sú v izolácii a lekári im poskytujú všetku potrebnú starostlivosť," dodal Mišustin.

Číňan, ktorý je jednou z dvojice nakazených v Rusku, pre miestne médiá povedal, že podmienky v nemocnici vo východosibírskom meste Čita sú nevyhovujúce a že miestni zdravotníci ho bezprostredne neinformovali o tom, že výsledky testov ukázali, že sa nakazil koronavírusom.

Ruská vicepremiérka Taťjana Golikovová uviedla, že za posledné dva dni pricestovalo charterovými a bežnými letmi z Číny späť do Ruska viac než 900 Rusov. Rusko plánuje z provincie Chu-pej, ktorá je ohniskom nákazy, evakuovať 130 ľudí.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.