Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.02.2020, 07:18

Koronavírusom je v Číne nakazených už vyše 24-tisíc ľudí. Stúpol aj počet obetí

​Nový vírus, označovaný ako 2019-nCoV, sa začal šíriť z mesta Wu-chan v strednej Číne.

Koronavírusom je v Číne nakazených už vyše 24-tisíc ľudí. Stúpol aj počet obetí
Zdroj: Reuters

Počet nakazených koronavírusom v Číne dnes stúpol z predchádzajúcich 20 438 ľudí na 24 324. O novej bilancii dnes informovali čínske úrady. Počet mŕtvych takisto vzrástol, o niekoľko desiatok na 490.

​Ochoreniu zatiaľ mimo Číny podľahol jeden človek v Hongkongu a jeden na Filipínach. Na vírus umierajú prevažne seniori a ľudia s podlomeným zdravím, uviedli čínske úrady.

Z doterajších obetí ich 80 percent bolo starších ako 60 rokov a cez 75 percent ich malo ďalšie zdravotné problémy.

Skokový nárast v počte chorých sa dá pripísať dôkladnejšom kontrolám čínskych zdravotníkov, ktorí často započítajú aj pacientov s miernejšími prejavmi choroby, myslí si podľa agentúry AP odborník WHO David Heyman.

​Nový vírus, označovaný ako 2019-nCoV, sa začal šíriť z mesta Wu-chan v strednej Číne. Podľa lekárov vyvoláva ochorenie s príznakmi chrípky (horúčku, kašeľ, problémy s dýchaním), len u niektorých pacientov vedie k rozvoju vírusového zápalu pľúc, ktorý môže vyústiť až v zlyhanie dýchania.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.