Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.02.2020, 11:50

Na palube Ryanairu kolabovali ľudia. Bol to let do pekla, hovorí cestujúci

  • Po kolapse prvých cestujúcich posádka pripravila kyslíkové prístroje a začala najprv resuscitáciu mladého dievčaťa.
  • Stroj aj napriek ťažkostiam na palube bezpečne pristál vo svojej destinácii a postihnutí pasažieri boli okamžite zverení do rúk lekárov.
Na palube Ryanairu kolabovali ľudia. Bol to let do pekla, hovorí cestujúci
Zdroj: Reuters

Počas piatkového trojhodinového letu írskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Ryanair z Budapešti do škótskeho Edinburghu začali v lietadle znenazdania kolabovať cestujúci. Na palube upadli do bezvedomia štyria pasažieri, sedemnásťročné dievča musela posádka na mieste resuscitovať. Príčina ich ťažkostí sa vyšetruje.

​Stroj aj napriek ťažkostiam na palube bezpečne pristál vo svojej destinácii a postihnutí pasažieri boli okamžite zverení do rúk lekárov.

Núdzové pristátie sa nekonalo

"Bol to strašný zážitok," nechal sa po bezpečnom pristátí pravidelnej linky počuť jeden z postihnutých pasažierov Shaun Pinkerton. Práve on patril medzi tých, ktorí počas trojhodinového letu skolabovali.

"Ako prvá skolabovala sedemnásťročná pasažierka," povedal denníku The Scottish Sun Pinkerton. Po nej nasledovali ďalší traja ľudia vrátane neho.

Po kolapse prvých cestujúcich posádka pripravila kyslíkové prístroje a začala najprv resuscitáciu dievčaťa. Aj napriek vzniknutej situácii na palube lietadlo núdzovo nepristálo.

"Na tom lete bolo od začiatku niečo zle," dosvedčil ďalší z cestujúcich, ktorý bude od leteckej spoločnosti za ujmu žiadať kompenzáciu.

Mysleli si, že dochádza kyslík

"Všetci panikárili. Stále nevieme, čo sa stalo. Ľudia si mysleli, že im na palube dochádza kyslík," dodal ďalší z pasažierov.

Letisko v Edinburghu potvrdilo denníku The Independent, že posádka ešte pred pristátím požiadala o lekársku pomoc. Lekári pacientom pomohli, akonáhle lietadlo dosadlo na zem. Neskôr letisko potvrdilo, že k žiadnej technickej poruche na lietadle počas letu nedošlo.

Shaun Pinkerton mal po pristátí v Edinburghu namierené letecky ďalej do Madridu a Poľska, po svojom zážitku však svoje plány prehodnotil.

"Do lietadla už nikdy nevleziem," vyhlásil. "Bolo to ako z nejakého zlého filmu."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.