Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.02.2020, 09:56

Koronavírus predstavuje bezprostrednú hrozbu. Briti zaviedli nútenú karanténu

​Vyhlásenie ministerstva zdravotníctva dáva britskej vláde dodatočné právomoci v boji s koronavírusom.

Koronavírus predstavuje bezprostrednú hrozbu. Briti zaviedli nútenú karanténu
Zdroj: Reuters

Británia v pondelok označila nový koronavírus za vážnu a bezprostrednú hrozbu pre verejné zdravie. S odvolaním sa na vyhlásenie britského ministra zdravotníctva Matta Hancocka o tom informoval portál spravodajskej televízie Sky News.

Po vyhlásení ministerstva zdravotníctva teraz budú ľudia s podozrením na nákazu môcť byť nútene poslaní do karantény, informovalo BBC. Napriek novým opatreniam ostáva úroveň hrozby "stredná".

"Minister vyhlasuje, že výskyt a prenos koronavírusu predstavuje vážne a bezprostredné ohrozenie verejného zdravia. Opatrenia uvedené v týchto nariadeniach sú považované za účinné prostriedky na spomalenie alebo zabránenie ďalšieho prenosu vírusu," píše sa vo vyhlásení ministerstva zdravotníctva.

​Vyhlásenie ministerstva zdravotníctva dáva britskej vláde dodatočné právomoci v boji s vírusom 2019-nCoV, ktorý sa rozšíril zo stredočínskeho mesta Wu-chan v provincii Chu-pej.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.