Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.02.2020, 07:16

Počet obetí koronavírusu v Číne prekročil dvetisíc. Nákaza sa stále šíri

Okrem Číny sa infekčné ochorenie Covid-19 objavilo v 26 ďalších krajinách.

Počet obetí koronavírusu v Číne prekročil dvetisíc. Nákaza sa stále šíri
Zdroj: Reuters

Pevninská Čína nahlásila v stredu 1749 nových potvrdených prípadov nákazy koronavírusom, ktorý spôsobuje ochorenie Covid-19.

Podľa miestnych zdravotníckych zdrojov, ktoré cituje tlačová agentúra Reuters, momentálne činí táto bilancia v pevninskej Číne 74 185 potvrdených prípadov.

Počet úmrtí na Covid-19 v pevninskej Číne dosiahol na konci utorka číslo 2004, čo je oproti predchádzajúcemu dňu zvýšenie o 136 mŕtvych.

Epicentrum epidémie, provincia Chu-pej, zaznamenala 1693 nových potvrdených prípadov nákazy a 132 nových úmrtí. Mimo tejto provincie sa však šírenie vírusu postupne spomaľuje.

Renomovaný čínsky epidemiológ Čung Nan-šan na utorkovej tlačovej konferencii uviedol, že k prenosu nového koronavírusu z človeka na človeka stále dochádza vo Wu-chane, hlavnom meste zmienenej provincie.

Okrem Číny sa infekčné ochorenie Covid-19 objavilo v 26 ďalších krajinách, pričom po jednej osobe zabilo v Hongkongu, na Taiwane, v Japonsku, Francúzsku a na Filipínach, dopĺňa tlačová agentúra DPA.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) nezaznamenala pretrvávajúce lokálne šírenia vírusu až na niekoľko špecifických prípadov, akým je napríklad výletná loď Diamond Princess.

Toto plavidlo sa momentálne nachádza v karanténe v prístave japonského mesta Jokohama, pričom na jeho palube bolo potvrdených už 542 prípadov nákazy novým koronavírusom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.