Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.02.2020, 18:16

Egyptský súd oslobodil synov exprezidenta Mubaraka. Tí čelili obvineniam z podvodov na burze

Egyptského exprezidenta i jeho synov prvýkrát zatkli po masových protestoch v roku 2011.

Egyptský súd oslobodil synov exprezidenta Mubaraka. Tí čelili obvineniam z podvodov na burze
Zdroj: Reuters

Egyptský súd v sobotu oslobodil dvoch synov bývalého egyptského prezidenta Husního Mubaraka, ktorí čelili obvineniam z podvodov na burze, informovala agentúra AP.

Súdny proces sa zameriaval na nákup veľkého množstva akcií v jednej egyptskej banke, ktorý uskutočnili Mubarakovi synovia Alá a Gamál.

Súd takisto oslobodil ďalších šesť osôb, ktoré čelili rovnakým obvineniam. Ďalší - siedmy - obvinený už zomrel.

Egyptského exprezidenta i jeho synov prvýkrát zatkli po masových protestoch v roku 2011, ktoré prinútili Mubaraka odstúpiť z funkcie.

Spolu so svojím otcom boli Alá a Gamál v roku 2015 odsúdení na tri roky väzenia za korupciu. Mubarakových synov prepustili z väzenia o päť mesiacov neskôr, keďže si trest už odsedeli. Gamál bol považovaný za Mubarakovho nástupcu vo funkcii.

​Vážne chorý Husní Mubarak sa dostal na slobodu začiatkom roka 2017 a odvtedy žije v ústraní.
Oboch synov opätovne zadržali v septembri 2018 v súvislosti s obvineniami z podvodov na burze. Súd však neskôr nariadil ich prepustenie.

Stalo sa tak len niekoľko hodín po tom, čo odvolací súd prijal podnet ich obhajcov na odvolanie sudcu, ktorý nariadil ich zatknutie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.