Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.02.2020, 13:38

Američan, ktorý chcel dokázať plochosť Zeme, zomrel v rakete

Dobrodruh prezývaný Šialený Mike neprežil krátky let svojho stroja, s ktorým chcel vyletieť do výšky 1500 metrov.

Američan, ktorý chcel dokázať plochosť Zeme, zomrel v rakete
Zdroj: YouTube.com

Pri pokuse o štart podomácky vyrobenej rakety na parný pohon zomrel v sobotu v Kalifornii muž, ktorý sa chcel dostať do vesmíru preto, aby dokázal, že Zem je plochá. Informoval o tom dnes portál BBC.

64-ročný dobrodruh Mike Hughes prezývaný Šialený Mike neprežil krátky let svojho stroja, s ktorým chcel tentoraz vyletieť do výšky 1500 metrov. Vlani sa mu podaril testovací let do výšky 600 metrov.

​Hughes venoval vývoju, zostaveniu a testom svoje rakety niekoľko posledných rokov. Stroj vznikol svojpomocne na dvore jeho domu, minul za neho okolo 18-tisíc dolárov (vyše 16 600 eur). Jeho úsilie dokumentovala aj americká televízna stanica Science Channel, ktorá ho zaradila do pripravovaného projektu nazvaného Homemade Astronauts (Astronauti podomácky).

Televízia podľa BBC nakrúcala aj sobotňajší nevydarený štart v kalifornskej púšti. Podľa svedkov sa už niekoľko sekúnd po štarte uvoľnili záchranné padáky a raketa sa potom zrútila na zem, pilot bol na mieste mŕtvy.

"Keď Boh tvoril Mikea, tak sa mu asi rozbila forma. Ten chlap bol naozajstný úkaz a žil na hrane. Určite by nechcel zomrieť inak, než takto," povedal portálu TMZ jeho niekdajší mediálny zástupca Darren Schuster.

Hughes mal v pláne sa so svojou raketou postupne dostať až do vesmíru. Jeho hlavným cieľom bolo zaobstarať fotografie obzoru, ktoré by podľa neho jasne preukázali plochosť Zeme.

Všetky snímky a vedecké dôkazy, ktoré ukazujú zakrivenie planéty, považoval za neplatné a upravené. Nepresvedčilo ho ani svedectvo astronautov a tvrdil, že sú zapojení do celosvetovej konšpirácie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.