Reuters
StoryEditor

"Poplach je odvolaný." Rakúsko obnovilo dôležité železničné spojenie s Talianskom

23.02.2020, 20:49
Autor:
ČTKČTK
Osobná železničná doprava medzi Rakúskom a Talianskom cez Brennerský priesmyk bol v nedeľu pozastavená na niekoľko hodín pre podozrenie na nákazu koronavírusom.

Rakúske úrady ohlásili obnovenie železničného spojenia s Talianskom cez Brennerský priesmyk.

Stalo sa tak potom, čo tu v nedeľu večer prerušili osobnú železničnú dopravu pre podozrenie na koronavírus u dvoch cestujúcich vo vlaku z Benátok do Mníchova.

Testy však v oboch prípadoch podozrenia nepotvrdili, uviedla agentúra AFP.

"Poplach je odvolaný, testy skončili negatívnym výsledkom," uviedlo rakúske ministerstvo vnútra.

Rakúske dráhy ÖBB následne ohlásili, že úradné uzavretie trate cez Brenner bolo zrušené. Dnes majú vlaky jazdiť podľa cestovného poriadku.

Podozrenie u dvoch Nemiek

Vo vlaku z Benátok do Mníchova, ktorý v nedeľu večer musel zostať stáť v hraničnej stanici na talianskom území, bolo asi 300 cestujúcich, prevažne Nemcov a Rakúšanov.

U dvoch Nemiek, ktoré nastúpili v Benátkach, bolo zistené podozrenie na koronavírus, čo talianske štátne dráhy Ferrovie dello Stato (FS) oznámili rakúskym dráham ÖBB. Dráhy následne o situácii informovali rakúske ministerstvo vnútra a úrady vjazdu vlaku do Rakúska zabránili.

Dôležité železničné spojenie cez Brennerský priesmyk bolo prerušené na asi štyri hodiny, uviedla agentúra Reuters.

Pripomenula, že rakúsky minister vnútra Karl Nehammer ešte v nedeľu uviedol, že dnes sa zíde skupina, ktorá má na starosti koronavírus, aby diskutovala o zavedení hraničných kontrol s Talianskom.

Taliansko zápasí s vírusom

Nový koronavírus už v Taliansku spôsobil smrť troch ľudí. Nakazených je v tejto krajine už vyše 130, pričom chorí sú v piatich regiónoch na severe krajiny. Cez 50-tisíc obyvateľov 11 obcí a miest, kde sa infekcia objavila, je v úplnej karanténe.

Kvôli nárastu počtu chorých budú v ľudnatých regiónoch Lombardia, Piemont a Benátsko na týždeň uzavreté všetky školy, rušia sa všetky verejné podujatia a predčasne skončí aj tradičný, turistami hojne navštevovaný karneval v Benátkach.

V Rakúsku sa doteraz vyskytlo 181 prípadov podozrenia na koronavírus, ale žiadny sa podľa ministerstva vnútra nepotvrdil

01 - Modified: 2022-09-25 22:04:49 - Feat.: - Title: Taliansko zrejme bude mať prvýkrát premiérku, predčasné voľby vyhral pravicový blok 02 - Modified: 2022-09-25 11:51:41 - Feat.: - Title: Pápež požiadal Talianov, aby mali viac detí. Imigranti majú byť vítaní, vyhlásil 03 - Modified: 2022-09-25 05:40:04 - Feat.: - Title: V Taliansku sa začali parlamentné voľby. Premiérkou sa môže stať kontroverzná politička 04 - Modified: 2022-09-24 08:08:18 - Feat.: - Title: Covid na Slovensku: Odhalili ďalších vyše 400 prípadov, ochoreniu podľahli traja ľudia 05 - Modified: 2022-09-23 12:21:04 - Feat.: - Title: Predaj úžitkových vozidiel v Európskej únii klesol v auguste o takmer desatinu
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
26. september 2022 05:13