Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.03.2020, 14:24 Aktualizované dňa 04.03.2020 o 15:06

Taliansko pre šírenie koronavírusu zvažuje uzavretie všetkých škôl a univerzít v krajine

Taliansko je z celej Európy najhoršie zasiahnutou krajinou epidémiou nového koronavírusu.

Taliansko pre šírenie koronavírusu zvažuje uzavretie všetkých škôl a univerzít v krajine
Zdroj: Reuters

Talianska vláda dnes podľa niektorých talianskych médií rozhodla o uzavretí škôl a univerzít v celej krajine do polovice marca.

Talianska ministerka školstva Lucia Azzolinaová však vzápätí podľa agentúry ANSA povedala, že rozhodnutie ešte nepadlo a očakáva sa v najbližších hodinách.

Má ísť o ďalšie opatrenia proti šíreniu nového typu koronavírusu, uviedli talianske tlačové agentúry, ktoré sa odvolávajú na vládne zdroje. Opatrenie by podľa nich malo platiť od štvrtka.

Už pred viac ako týždňom boli uzavreté školy a univerzity v najviac postihnutých regiónoch severného Talianska a niektoré mestá v epicentre epidémie sú izolované.


Taliansko je z celej Európy najhoršie zasiahnutou krajinou epidémiou nového koronavírusu. Aktuálne je v krajine evidovaných viac ako 2500 prípadov nákazy a najmenej 79 obetí.

Podľa ANSA Taliani zjavne budú musieť zmeniť spôsob života po dobu najmenej 30 dní. Taliani si nemajú podávať ruky a objímať sa. Futbalové zápasy sa majú konať iba bez divákov.

Vláda premiéra Giuseppe Conteho usiluje aj o posilnenie zdravotníckeho systému, o 50 percent chce zvýšiť počet lôžok na jednotkách intenzívnej starostlivosti, informovala ANSA.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.