Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.03.2020, 08:06

Počet nakazených koronavírusom v Česku stúpol na 32 osôb

Celkovo 27 prípady nákazy v Českej republike má súvislosť s Talianskom.

Počet nakazených koronavírusom v Česku stúpol na 32 osôb
Zdroj: Reuters

Počet ľudí nakazených ochorením COVID-19 sa v nedeľu v Českej republike zvýšil na 32 po tom, ako laboratória potvrdili ďalších šesť prípadov nákazy. Informoval o tom spravodajský server Novinky.cz s odvolaním sa na českého ministra zdravotníctva Adama Vojtěcha.

Priebeh ochorenia, ktoré je spôsobené novým typom koronavírusu SARS-CoV-2, je podľa Vojtěcha u všetkých nakazených mierny.

Vláda má v pondelok podľa ministra schvaľovať proces nákupu nových respirátorov.

Vojtech na pondelňajšom zasadaní Českej bezpečnostnej rady štátu navrhne zavedenie zákazu návštev v domovoch pre seniorov a v nemocniciach.

Colníci a policajti budú od pondelka na väčšine hraničných priechodov v Česku vykonávať náhodné kontroly.

Vojtěch vyzval Čechov, ktorí sa nachádzajú v talianskom regióne Lombardsko, aby sa vrátili do vlasti. Ľudia musia po návrate zostať 14 dní v karanténe. Povinnosť sa týka všetkých osôb s trvalým pobytom v Česku i osôb s prechodným pobytom na viac ako 90 dní.

Celkovo 27 prípady nákazy v Českej republike má podľa Noviniek.cz súvislosť s Talianskom, ktoré je najviac postihnutou krajinou v Európe. Zvyšných päť prípadov má spojitosť s americkým mestom Boston.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.