Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.03.2020, 13:50

Slovinci začnú kontrolovať svoje hranice. Taliani nedodržiavajú karanténu, tvrdí premiér

  • Slovinci začnú kontrolovať na hranici s Talianskom všetkých, ktorí nemajú slovinské občianstvo alebo trvalý pobyt v tejto krajine.
  • Vyžadovať od nich budú potvrdenie o negatívnom teste na koronavírus. 
Slovinci začnú kontrolovať svoje hranice. Taliani nedodržiavajú karanténu, tvrdí premiér
Zdroj: Flickr/ Luigi Rosa

Slovinci začnú kontrolovať vstup na ich územie z Talianska. Dôvodom je, ako vysvetlil odchádzajúci premiér Marjan Šarec, že obyvatelia Talianska nedodržiavajú karanténu. Informuje o tom dnes slovinský denník Delo.

Na hranici budú musieť všetci tí, ktorí nemajú trvalý alebo prechodný pobyt v Slovinsku, predložiť potvrdenie o negatívnom teste na nový sars-cov-2, ktorý im vydal príslušný orgán. 

Potvrdenie bude musieť byť v slovinskom, anglickom a talianskom jazyku a nesmie byť staršie ako tri dni. Osobám, ktoré potvrdenie nemajú, hraničná polícia zakáže vstup do krajiny. Kontrola vstupu sa nevzťahuje na kamiónovú dopravu a prepravu tovaru. Ako zdôvodnil premiér Šarec, zákaz je nutný, keďže ľudia nedodržiavajú pokyny.

Nie je ešte známe, kedy sa začne kontrola na hranici. Redaktori denníka mapovali dnes ráno situáciu na hraničnom priechode Vrtojba. Prechod bol otvorený a kontrola sa nevykonávala. Premávka je však citeľne menšia, než po iné dni. Diaľnica bola prázdna, pohybovalo sa po nej menej kamiónov ako predtým. Takto situáciu ráno na prechode zhodnotil šofér smerujúci do Talianska.

Slovinci zastavili lety z letiska Jožeta Pučnika. Na brniškom letisku kvôli koronavírusu do konca mesiaca platí zákaz pristávania lietadiel z  ohrozených krajín. Zakázané sú aj popludňajšie lety do Belehradu a dopoludňajšie do Frankfurtu a z neho, popoludňajší odchod a príchod z Bruselu a tiež lety z Podgorice a naspäť.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.