Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.09.2007, 08:25

Na juhovýchode Konga potvrdili horúčku ebola

Laboratórne výsledky potvrdili rozšírenie horúčky ebola na juhovýchode Konžskej demokratickej republiky (KDR). Informoval o tom v pondelok konžský minister zdravotníctva Makwenge Kaput, podľa ktorého americké Centrum pre kontrolu chorôb v Atlante ako aj laboratórium v Gabone potvrdilo ochorenie ako hemoragickú horúčku, špecificky ebolu. Viac ako sto infikovaných ľudí zomrelo v zasiahnutom regióne Mweka od konca augusta. Minister neuviedol ďalšie podrobnosti, ani neinformoval, či sa ochorenie odvtedy podarilo dostať pod kontrolu.
V minulosti v Kongu zaznamenali veľké výskyty ochorenia marburgu a eboly. Pri oboch ochoreniach ide o hemoragickú horúčku spôsobenú vírusom, ktorá v mnohých prípadoch napáda centrálny nervový systém a spôsobuje krvácanie z očí, uší a iných častí tela. Do konca augusta ebola zasiahla štyri dediny, kde ochorelo 217 ľudí, z nich 103 zomrelo. V oblasti Mweka žije okolo 140 tisíc ľudí. Pri najhoršom prepuknutí eboly v roku 1995 zomrelo 245 ľudí v Kikwite ležiacom asi 300 kilometrov od miesta terajšej nákazy.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.