Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.03.2020, 19:19 Aktualizované dňa 18.03.2020 o 20:05

Takmer päťsto mŕtvych za deň. V Taliansku rekordne rastú obete koronavírusu

Za posledných 24 hodín Taliansko potvrdilo 4207 nových prípadov nákazy.

Takmer päťsto mŕtvych za deň. V Taliansku rekordne rastú obete koronavírusu
Zdroj: Reuters

Počet mŕtvych v Taliansku kvôli chorobe spôsobenej novým typom koronavírusu vzrástol za 24 hodín o 475 na celkových 2978.

Ide o najvyšší doteraz zaznamenaný denný nárast, uviedla agentúra Reuters.

Za posledných 24 hodín Taliansko tiež potvrdilo 4207 nových prípadov nákazy. Celkový počet infikovaných v krajine je tak 35 713.

Napriek prísnym opatreniam 

​Len v talianskej Lombardii zomrelo za 24 hodín ďalších 319 ľudí nakazených novým typom koronavírusu.

Počet obetí v tomto najhoršie postihnutom regióne tak vzrástol na 1959. Počet nových prípadov nákazy sa potom zvýšil o takmer 1500.

K obrovskému nárastu počtu obetí pritom došlo napriek prísnym opatreniam, ktorá boli v krajine zavedené a ku ktorým patrí celoštátnej karanténa, poznamenala britská BBC.

V krajine sú zatvorené bary, reštaurácie a väčšina obchodov, rovnako tak školy a univerzity. Obyvatelia boli vyzvaní, aby nevychádzali von a zostali vo svojich domovoch.

Zdravotníci na dôchodku 

V Lombardii na severe krajiny je aj naďalej situácia najvážnejšia.

Tamojšie nemocnice, ktoré majú stovky pacientov na jednotkách intenzívnej starostlivosti, navyše hlásia, že už nemajú žiadne ďalšie lôžka pre ľudí, ktorí potrebujú podporu dýchacích prístrojov.

Chorých tak prevážajú do susedných regiónov. Úrady požiadali lekárov a zdravotné sestry, ktorí už odišli do dôchodku, aby sa vrátili do práce.

"Úprimne žiadam všetkých lekárov, sestry a zdravotnícky personál, ktorí odišli do penzie v uplynulých dvoch rokoch, aby nám pomohli v tejto núdzovej situácii," uviedol guvernér Lombardie Attilio Fontana.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.