Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.03.2020, 11:53 Aktualizované dňa 25.03.2020 o 12:40

Španielsko má viac obetí koronavírusu ako Čína. Za posledný deň zomrelo 738 ľudí

Španielsko eviduje doteraz najvyšší denný nárast obetí.

V Španielsku zomrelo už 3434 ľudí nakazených koronavírusom, čo je viac ako v Číne, odkiaľ sa nákaza začala koncom minulého roka šíriť do sveta, uviedol dnes denník El País.

Najviac mŕtvych z radov nakazených, cez 6800, teraz registruje Taliansko.

Počet obetí za posledných 24 hodín vzrástol v Španielsku o 738, čo je doteraz najvyšší denný nárast, a prípadov nákazy sa v krajine celkovo potvrdilo na 47 610.

Nových prípadov nákazy sa potvrdilo 7937, čo je tiež najvyšší prírastok v absolútnych číslach za 24 hodín.

Najhoršia situácie je v Madride

V Španielsku sa prvý prípad nákazy koronavírusom potvrdil 31. januára na Kanárskych ostrovoch u nemeckého turistu. Od tej doby sa choroba potvrdila celkovo u 47 610 ľudí. Z nich sa uzdravilo k dnešnému dňu 5367 osôb.

Najhoršia je v rámci španielskej monarchie situácia v madridskom autonómnom regióne, kde za posledných 24 hodín pribudlo 290 úmrtí z radov nakazených a región tak registruje už 1825 obetí, teda viac ako polovicu z celého Španielska.

V madridskom regióne sa tiež doteraz potvrdilo 14 600 nakazených. Druhým najhoršie postihnutým regiónom v krajine je Katalánsko s takmer 10-tisíc nakazenými od vypuknutia epidémie a viac ako piatimi stovkami obetí.

Vysoký počet nakazených zdravotníkov

Podľa denníka El Periodic je zatiaľ ťažké odhadnúť, kedy v Španielsku dosiahne epidémia vrchol.

Údaje totiž môžu byť skreslené aj tým, že v predchádzajúcich dňoch sa v krajine obnovili testy aj u pacientov s miernejšími príznakmi, ktoré sa v polovici mesiaca nejaký čas nerobili kvôli nedostatku materiálu a personálu.

V Španielsku zaznamenali tiež veľmi vysoký počet nakazených koronavírusom z radov zdravotníckych pracovníkov.

V utorok ich bolo potvrdených celkom 5400, pritom v nedeľu bolo podľa Fernanda Simóna z ministerstva zdravotníctva nakazených 3475 zdravotníkov

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.