Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.04.2020, 12:43

V USA spáchala samovraždu lekárka, ktorá zažila lavínu Covidu-19

Množstvo prípadov nákazy koronavírusom, ktoré musela Laura Breenova riešiť, bolo podľa jeho slov "zdrvujúce".

V USA spáchala samovraždu lekárka, ktorá zažila lavínu Covidu-19
Zdroj: Reuters

V Spojených štátoch spáchala samovraždu lekárka z nemocnice na newyorskom Manhattane, ktorá počas niekoľkých týždňov na pohotovosti prijímala kriticky chorých pacientov nakazených koronavírusom.

S odvolaním sa na jej rodinu o tom informoval denník The New York Times. Otec 49-ročnej Laury Breenovej denníku povedal, že jeho dcéra "sa snažila robiť svoju prácu a to ju zabilo".

Breenová riadila oddelenie pohotovosti v Presbytariánskej Allenovej nemocnici a počas epidémie koronavírusu sa chorobou COVID-19 sama nakazila.

Po zhruba týždni a pol sa pokúsila vrátiť do práce, ale jej nadriadení ju poslali domov. Posledné dni trávila v dome svojich rodičov v Charlottesville.

Množstvo prípadov bolo zdrvujúcich

Otec lekárky médiám povedal, že jeho dcéra netrpela žiadnym duševným ochorením, hovorila vraj však o tom, nakoľko otrasným zážitkom pre ňu bolo sledovať, ako v jej starostlivosti neustále umierajú ďalší a ďalší pacienti s Covidom-19.

Množstvo prípadov nákazy koronavírusom, ktoré musela Breenova riešiť, bolo podľa jeho slov "zdrvujúce".

Niektorí vraj dokonca zomreli ešte skôr, než ich stačili lekári prevziať od záchranárov.

Sanitky plné nakazených ľudí

So svojou dcérou hovoril naposledy predtým, ako odišla na svoju poslednú zmenu, ktorú však nevládala dokončiť.

"Tesne predtým, ako išla späť, povedala, že pred nemocnicou stoja tri hodiny sanitky plné nakazených ľudí. Neboli podľa nej schopní ani len dostať ľudí von zo sanitiek," uviedol Breen.

"Ona naozaj bola v zákopoch v prvej línii. Mali by sme ju oslavovať ako hrdinku. Je obeťou rovnako ako ľudia, ktorí (na koronavírus) zomreli," povedal Philip Breen.

V USA doteraz zomrelo vyše 56-tisíc ľudí nakazených koronavírusom, z toho 17 500 v New Yorku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.