Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.05.2020, 08:35

Rumunský premiér dostal pokutu za nenosenie rúška

Predseda vlády Ludovic Orban dostal dve pokuty v celkovej výške približne 600 eur.

Rumunský premiér dostal pokutu za nenosenie rúška
Zdroj: TASR/AP

Rumunský premiér Ludovic Orban dostal pokutu za nenosenie rúška. Svoj priestupok priznal a požadovanú sumu zaplatil, informovala televízia BBC.

Predsedovi vlády bola udelená pokuta po tom, ako sa objavila na internete fotografia, na ktorej fajčil v miestnosti v spoločnosti ďalších ministrov. Podľa Orbana išlo o záber z nedávnej oslavy jeho narodenín.

Predseda vlády dostal dve pokuty v celkovej výške približne 600 eur. Jednu za to, že v rozpore s platnými epidemiologickými opatreniami nemal na tvári ochranné rúško, a druhú za fajčenie v uzavretej miestnosti.

Finančná sankcia bola v tejto súvislosti udelená aj ďalším štyrom osobám - dvom z nich za nedostatočné zakrytie tváre rúškom -, uviedla polícia v rumunskej metropole Bukurešť.

"Premiér si je vedomý, že pravidlá musia dodržovať všetci občania bez ohľadu na svoje spoločenské postavenie. Keď sa poruší zákon, musí sa uplatniť sankcia," uviedol hovorca rumunskej vlády, ktorého citovala agentúra Agerpres.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.