Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.05.2020, 16:52

Malta otvorí letisko, chce bezpečný koridor aj so Slovenskom

Krajina zachraňuje turizmus, ktorý predstavuje takmer štvrtinu maltskej ekonomiky.

Malta otvorí letisko, chce bezpečný koridor aj so Slovenskom
Zdroj: Pixabay

Malta v pondelok opäť otvorí letisko pre civilnú leteckú dopravu. Podľa agentúry Reuters to dnes oznámil predseda vlády Robert Abela. Krok je súčasťou uvoľňovania reštriktívnych opatrení, ktoré ostrovný štát prijal proti šíreniu koronavírusu.

Miestne turistické úrady podľa agentúry Reuters rokujú o vytvorení "bezpečných koridorov" s krajinami s priaznivou epidemiologickou situáciou, okrem iného s Českom a Slovenskom.

Turizmus predstavuje takmer štvrtinu maltskej ekonomiky a hotelieri na Abelov kabinet tlačili, aby letisko otvoril, inak hrozí v tomto odvetví rozsiahla nezamestnanosť, poznamenal Reuters.

Stredomorský ostrov podľa agentúry vykonáva intenzívne testovanie na koronavírus a zaviedol program monitorovania kontaktov.

Malta, ktorá má pol milióna obyvateľov, doteraz registruje 600 prípadov nákazy koronavírusom a deväť úmrtí pacientov s chorobou covid-19.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.