Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.06.2020, 14:24

Musk brojí proti Amazonu. Je čas rozbiť ho, tvrdí

Šéf Tesly reagoval na sťažnosť spisovateľa Alexa Berensona, že Amazon odmietol predávať jeho knihu o chorobe covid-19.

Musk brojí proti Amazonu. Je čas rozbiť ho, tvrdí
Zdroj: Reuters

Elon Musk, zakladateľ americkej firmy na výrobu elektromobilov Tesla, vyzval na rozdelenie amerického internetového obchodu Amazon.

"Je čas rozbiť Amazon. Monopoly sú zlé," napísal podnikateľ, ktorý stojí tiež napríklad za internetovým platobným systémom PayPal či vesmírnu spoločnosťou SpaceX.

Musk svojim tvítom reagoval na sťažnosť spisovateľa Alexa Berensona, že Amazon odmietol predávať jeho knihu o chorobe covid-19. Spoločnosť Amazon však neskôr uviedla, že kniha bola odmietnutá omylom a že sa už predáva prostredníctvom jej služby Kindle.

Dodala, že Musk nemal na zaradenie knihy do predaja vplyv. Muskovu výzvu na rozdelenie firma nekomentovala, poznamenala agentúra Reuters.

Berensonova kniha okrem iného spochybňuje, či je koronavírus natoľko smrtiaci, ako sa tvrdí. Tiež Musk opakovane spochybňoval závažnosť koronavírusovej pandémie a kritizoval niektoré vládne opatrenia proti koronavírusu ako prehnané, upozorňuje denník The Wall Street Journal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.