Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.06.2020, 16:43

Starosta New Yorku oznámil zrušenie zákazu vychádzania

V pondelok mesto začne s postupným uvoľňovaním karanténnych opatrení, zavedených úradmi pred vyše dvoma mesiacmi v dôsledku koronavírusovej pandémie.

Demonštrácie v USA
Zdroj: TASR/AP

Starosta New Yorku Bill de Blasio zrušil v nedeľu nočný zákaz vychádzania, ktorý úrady v americkom veľkomeste zaviedli s cieľom zabrániť ďalším násilným protestom vyvolaným smrťou Afroameričana Georgea Floyda. Informovala o tom agentúra DPA.

"Mesto New York: s okamžitou účinnosťou sa ruší zákaz vychádzania," napísal de Blasio na Twitteri.

​Zároveň dodal, že v pondelok mesto začne s postupným uvoľňovaním karanténnych opatrení, zavedených úradmi pred vyše dvoma mesiacmi v dôsledku koronavírusovej pandémie.

Mestá Los Angeles a Washington, kde demonštrácie minulý týždeň prerástli do násilností, už zákaz vychádzania zrušili.

V New Yorku zákaz vychádzania platil od 20.00 hod. do 05.00 hod. rána, uvádza agentúra AP. Opatrenie malo byť v platnosti prinajmenšom až do nedele.
New York, rovnako ako všetkých 50 štátov americkej Únie, zažíva v týchto dňoch vlny demonštrácií a pouličných nepokojov, ktoré vyvolala násilná smrť Afroameričana Georgea Floyda v meste Minneapolis v štáte Minnesota.

Po tom, čo na predchádzajúcich protestoch dochádzalo často k násiliu, sa sobotné protesty v USA niesli v pokojnejšej atmosfére.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.