Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.06.2020, 17:12

Premiéri krajín by v ekonomicky ťažkých časoch mali byť pragmatickí, tvrdí Kollár

V súvislosti s krízou zdôraznil šéf parlamentu potrebu podporiť cestovný ruch. Poznamenal, že aj o tom rokovali s premiérom Babišom.

Premiéri krajín by v ekonomicky ťažkých časoch mali byť pragmatickí, tvrdí Kollár
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Premiéri krajín by v ekonomicky ťažkých časoch mali byť pragmatickí, nemali by to byť len ideoví vodcovia.

Aj v súvislosti s koronakrízou to predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár vyhlásil v utorok v Prahe po stretnutí s českým premiérom Andrejom Babišom.

"V týchto ekonomicky ťažkých časoch je veľmi dôležité, aby premiéri krajín neboli ideoví vodcovia, ale aby to boli pragmatickí ľudia, ktorí naozaj vedia vyviesť krajiny z ekonomickej krízy," skonštatoval Kollár s tým, že za pragmatického lídra považuje aj Babiša.

V súvislosti s krízou zdôraznil tiež potrebu podporiť cestovný ruch. Poznamenal, že aj o tom rokovali s premiérom Babišom.

Česko označil za bratskú krajinu pre Slovensko, pričom Slovákov a Čechov nerozdeľuje výrazná jazyková bariéra.

Doplnil, že o podobných otázkach diskutoval aj s českým prezidentom Milošom Zemanom. Podľa Kollárových slov už Zeman dostal pozvanie na oficiálnu návštevu na Slovensko a ráta s ňou.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.