Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.06.2020, 12:55

Leo Express obnovuje spoje na Slovensko, dnes vypraví prvý vlak

Český prepravca obnoví aj autobusové linky.

Leo Express obnovuje spoje na Slovensko, dnes vypraví prvý vlak

Železničná a autobusový dopravca Leo Express postupne obnoví svoju prevádzku do zahraničia. Dnes vypravia prvý vlak na Slovensko, na prelome júna a júla chce obnoviť spoje do Krakova a Vroclavu.

V závere júna potom spustí autobusovú linku do Rakúska. Povedal to dnes hovorca dopravcu Emil Sedlařík. Ďalšie spoje do zahraničia obnovia v najbližších dňoch aj konkurenční dopravcovia.

Prvý spoj na Slovensko spoločnosť vypraví dnes z Prahy po 14. hodine a zamieri do Košíc. "Očakávame obsadenosť 60 až 70 percent. Počet cestujúcich, ktorí mieria priamo na Slovensko, odhadujeme na tomto spoji približne na 70 percent stavu pred uzavretím hraníc," povedal hovorca.

V prípade svojich liniek do Poľska Leo Express čaká na potvrdenie otvorenia hraníc pre hromadnú dopravu. Vypravenie prvých vlakov do Krakova a Vroclavu zatiaľ plánuje na prelom júna a júla.

"Aktuálne čakáme na vykonávacie predpisy, však práve dnes je v Poľsku štátny sviatok. V Poľsku jazdíme v záväzku verejnej služby, aj ako prvý súkromný železničný dopravca v komerčnej osobnej doprave, ktorý vstúpil na poľský trh," uviedol Sedlařík.

Po otvorení hraníc s krajinami mimo EÚ chce spoločnosť spustiť aj nadväzné autobusové spojenie medzi Poľskom a Ukrajinou.

Leo Express obnoví tiež autobusovú prevádzku, konkrétne od 25. júna medzi Prahou, Českým Krumlovom a Salzburgom. Cestovné lístky už dopravca predáva na internete. Na vnútroštátnych spojoch chce obnoviť prevádzku od pondelka 15. júna.

Prevádzku do zahraničia obnovujú v Česku aj ďalší dopravcovia. Na Slovensko niekoľko dní jazdia RegioJet a České dráhy. Od budúceho týždňa zavedie autobusové spoje na Slovensko aj FlixBus. Ďalšie rozširovanie medzinárodných spojov bude nasledovať v najbližších dňoch.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.