Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.09.2007, 15:03

Rezignoval nórsky minister ropy a energetiky

Svoju rezignáciu z osobných dôvodov v piatok ohlásil nórsky minister ropy a energetiky Odd Roger Enoksen, čím prinútil premiéra Jensa Stoltenberga uskutočniť zmeny vo svojej stredoľavej vláde. Enoksena zo Strany stredu vystrieda jeho stranícka kolegyňa Aaslaug Marie Hagová, ktorá pôsobila vo vláde ako ministerka pre komunálne záležitosti a regionálny rozvoj. Portfólio pre ropu a energetiku je jedno z najdôležitejších vládnych postov v Nórsku, ktoré je piatym najväčším exportérom ropy na svete a tretím najväčším vývozcom zemného plynu.
Enoksen zastával svoj post dva roky a v posledných mesiacoch naznačil, že chce tráviť viac času s rodinou. Strana stredu je najmladším členom trojčlennej koalície so Socialistickou ľavicovou stranou a Stoltenbergovou Stranou práce. Hagovú zas nahradí ďalšia členka Strany stredu Magnhild Meltveitová Kleppová.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.