Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.06.2020, 00:00

Aerolinky obmedzujú alkohol. Chcú, aby ľudia menej chodili počas letu na záchod

Plány na zákaz podávania alkoholu s okamžitou účinnosťou už oznámili viaceré letecké spoločnosti.

Aerolinky obmedzujú alkohol. Chcú, aby ľudia menej chodili počas letu na záchod
Zdroj: Reuters

Aerolinky po celom svete zakazujú alebo obmedzujú konzumáciu alkoholu na palube lietadiel. Krok prichádza v reakcii na pandémiu koronavírusu. Cieľom je znížiť frekvenciu návštevnosti toaliet, a tak zabrániť možnému rozšíreniu vírusu na palube.

Plány na zákaz podávania alkoholu s okamžitou účinnosťou už oznámili aerolinky Easyjet, KLM a Virgin Australia. Spoločnosť American Airlines obmedzí spotrebu alkoholu v závislosti od dĺžky letu, informoval o tom letecký web Secret Flying.

Okruh leteckých dopravcov, ktorí takto reagujú na pandémiu, postupne rastie. Pravidlá sa však trochu líšia. Napríklad spoločnosť Delta oznámila zákaz alkoholu na vnútroštátnych letoch.

Medzinárodné linky však umožňujú konzumáciu piva, vína a destilátov. British Airways stopli alkohol v kabíne Euro Traveller, kde majú cestujúci menej priestoru.

Britský dopravca vysvetlil, že úpravy stravovania vykonal po dohode s cateringovou firmou a v súlade s podmienkami regulátorov, ktoré odporúčajú minimalizovať kontakt medzi cestujúcimi na palube.

Cieľom týchto opatrení je minimalizovať nielen kontakt medzi cestujúcimi navzájom, ale aj medzi cestujúcimi a leteckým personálom. Čím menej toho cestujúci budú konzumovať, tým menej často budú pri lete odnímať rúška.

To sa dá docieliť aj inak, než zákazom alkoholu. Touto cestou išla nízkonákladová spoločnosť Ryanair, ktorá obmedzila podávanie teplých nápojov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.