Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.06.2020, 16:09

Bulharsko otáča, znovu zavádza povinnosť nosiť rúška

Na futbalových štadiónoch bude môcť zápasy bulharskej ligy sledovať do tisíc fanúšikov.

Bulharsko otáča, znovu zavádza povinnosť nosiť rúška
Zdroj: Reuters

Bulharská vláda rozhodla, že v krajine od utorka znovu zavedú povinné nosenie rúšok na tvár v uzavretých verejných priestoroch. Oznámil to v pondelok bulharský minister zdravotníctva Kiril Ananiev, ktorého citovali agentúry Reuters i BTA.
K opatreniu došlo po tom, ako v Bulharsku zaznamenali dosiaľ najvyšší týždenný nárast počtu nakazených.

​Ananiev pred desiatimi dňami občanom nosiť rúška na takýchto miestach len odporúčal, nie však prikazoval. Povinné boli momentálne už len v prostriedkoch verejnej dopravy, lekárňach i zdravotníckych zariadeniach.

"Jediným zámerom (opätovnej povinnosti nosiť rúška) je ochrana zdravia a života bulharských občanov," uviedol Ananiev. Dodal, že ľudia by mali rúška nosiť v obchodoch, na športových podujatiach a tiež v kinách či divadlách. Povinné je zároveň dodržiavať odstup 1,5 metra.

Zdroj: Worldometer

​Minister uviedol, že na futbalových štadiónoch bude môcť zápasy bulharskej ligy sledovať do tisíc fanúšikov.

V sedemmiliónovom Bulharsku sa už otvorili reštaurácie, múzeá, knižnice, kiná, fitnescentrá i nákupné centrá, v ktorých musia dodržiavať prísne hygienické opatrenia aj odstupy medzi ľuďmi.

V krajine však v uplynulom týždni zaznamenali 606 nových prípadov nákazy novým koronavírusom, čo je vôbec najvyšší týždenný nárast. Bulharsko dosiaľ zaevidovalo v súvislosti s novým koronavírusom celkovo 3 905 prípadov nákazy a 199 úmrtí.

"Údaje z minulého týždňa sú pre celú krajinu alarmujúce," uviedla starostka Sofie Jordanka Fandakovová. "To zahŕňa aj Sofiu... Práve preto neustále diskutujeme a zvažujeme situáciu. Musíme sa naučiť žiť s týmto vírusom," dodala.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.