Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.06.2020, 13:58

Slovinsko zrejme vyškrtne Chorvátsko zo zoznamu bezpečných krajín

​Počet prípadov nákazy v Chorvátsku opäť rastie od polovice júna.

Slovinsko zrejme vyškrtne Chorvátsko zo zoznamu bezpečných krajín
Zdroj: Flickr/NekaMimi

Slovinsko vyradí Chorvátsko zo zoznamu bezpečných krajín v prípade, ak tam kumulatívny počet nakazených koronavírusom za posledných 14 dní prekročí priemer desať na 100-tisíc obyvateľov, čo by malo podľa aktuálneho trendu nastať zajtra.

Oznámil to v pondelok hovorca slovinského krízového štábu pre koronavírus Jelko Kačin, ktorého citovala agentúra STA.

​Počet prípadov nákazy v Chorvátsku opäť rastie od polovice júna. Minulý štvrtok úrady zaznamenali denný nárast o 95 infikovaných, čo je najviac od 1. apríla. Chorvátsky inštitút verejného zdravia potvrdil v pondelok ďalších 67 prípadov.

V Slovinsku je 89 nakazených

Chorváti začali epidemiologické opatrenia uvoľňovať na konci apríla. V uplynulých dňoch však ministerstvo zdravotníctva začalo niektoré opatrenia, ako je povinné nosenie rúšok, opäť sprísňovať, uvádza agentúra TASS.

Slovinsko zaznamenalo za nedeľu štyri nové prípady nákazy koronavírusom. Laboratóriá otestovali 300 ľudí. V nemocnici je s chorobou COVID-19 osem ľudí, nikto z nich nie je na jednotke intenzívnej starostlivosti, uviedla vláda na Twitteri.

Slovinsko dosiaľ potvrdilo 1 585 pacientov infikovaných koronavírusom SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje COVID-19. Aktuálne je nakazených 89 osôb.

Po návrate z Chorvátska karanténa

Za uplynulých sedem dní táto krajina potvrdila 64 nových nakazených.

Minulý týždeň slovinská vláda znovu zaviedla povinné nosenie rúšok v uzatvorených verejných priestoroch a vo verejnej doprave. Zo zoznamu bezpečných krajín zároveň vyškrtla Čiernu Horu a Luxembursko.

Ľudia prichádzajúci z krajín, ktoré nie sú označené ako bezpečné, musia po návrate podstúpiť 14-dňovú karanténu.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.