Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.06.2020, 21:16

Kollár rokoval s Orbánom o spolupráci V4. Pochválil ho za podporu rodín

Boris Kollár označil za príkladnú politiku maďarskej vlády v oblasti podpory rodiny. Politici sa vyjadrili aj za zachovanie a posilnenie spolupráce krajín V4.

Viktor Orbán
Zdroj: Reuters

Spolupráca krajín Vyšehradskej štvorky (V4), presadzovanie národných záujmov, politika podpory rodiny i otázka ilegálnej migrácie boli v utorok témami stretnutia predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára s maďarským premiérom Viktorom Orbánom.

Premiérov hovorca Bertalan Havasi podľa agentúry MTI informoval, že Kollár s Orbánom sa v uvedených oblastiach zhodli.

Na schôdzke tiež zaznelo, že Maďarsko i Slovensko majú záujem na tom, aby bola Európska únia (EÚ) úspešná, obe krajiny však budú aj naďalej presadzovať svoje národné záujmy a budú trvať na suverenite členských krajín Únie.

Predseda slovenského parlamentu, ktorý absolvoval po Českej republike svoju druhú oficiálnu návštevu v úrade v Maďarsku, sa s predsedom maďarskej vlády zhodli aj na tom, že voči ilegálnej migrácii treba aplikovať nulovú toleranciu.

Kollár označil za príkladnú politiku maďarskej vlády v oblasti podpory rodiny. Politici sa vyjadrili aj za zachovanie a posilnenie spolupráce krajín V4.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.