Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.07.2020, 21:46

Kolumbijský politik udal syna, porušil opatrenia proti koronavírusu

Koronavírusom sa v Kolumbii nakazilo už vyše 95-tisíc ľudí, 3300 z nich zomrelo.

Kolumbijský politik udal syna, porušil opatrenia proti koronavírusu
Zdroj: Reuters

Všeobecné uznanie verejnosti si podľa BBC vyslúžil kolumbijský starosta, ktorý nahlásil vlastného syna na políciu za to, že porušil opatrenia proti šíreniu koronavírusu.

Tým sa v Kolumbii nakazilo už vyše 95-tisíc ľudí, 3300 z nich zomrelo.

Carlos Higgins, starosta asi 19-tisícového mesta Juan de Acosta, uverejnil na sociálnych sieťach fotografie, ktoré zachytávajú, ako vezie svojho syna, synovca a rodinného priateľa na policajnú stanicu.

Policajtov údajne požiadal, aby sa s narušiteľmi nariadenia vysporiadali tak, ako uznajú za vhodné. Všetkých troch niekto predtým nakrútil, ako oslavujú deň otcov.

Nielenže sa večierok konal v hodinách, keď platil zákaz vychádzania, na oslave sa navyše predával alkohol, čo bolo v rozpore s nariadením o jeho zákaze cez víkend, kedy sa párty konala.

Higgins sa domnieva, že on a jeho blízki majú ísť príkladom. "Členovia mojej rodiny musia rešpektovať pravidlá v prvom rade. Nedovolím, aby ohrozovali životy miestnych len preto, že sa im zachcelo dať si pár pohárov," napísal na twitter.

Kolumbijský stáť Atlántico, kde mesto Juan de Acosta leží, má druhý najvyšší počet nakazených koronavírusom v krajine.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.