Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.07.2020, 17:59

FBI zatkla partnerku finančníka Epsteina, je podozrivá z podielu na sexuálnych zločinoch

​Maxwellová, ktorá doteraz nečelila formálnym obvineniam z trestnej činnosti, sa údajne ešte dnes postaví pred federálneho sudcu.

FBI zatkla partnerku finančníka Epsteina, je podozrivá z podielu na sexuálnych zločinoch
Zdroj: Reuters

V štáte New Hampshire na severovýchode USA dnes zatkli Britku Ghislaine Maxwellovú, ktorá roky žila s už zosnulým americkým finančníkom Jefrreym Epsteinom a je obviňovaná z podielu na jeho údajných sexuálnych zločinoch.

Oznámil to americký Federálny úrad pre vyšetrovanie FBI. Podľa zdrojov agentúry Reuters 58-ročnú ženu zadržali priamo agenti FBI.

​Maxwellová, ktorá doteraz nečelila formálnym obvineniam z trestnej činnosti, sa údajne ešte dnes postaví pred federálneho sudcu.

Rodáčka z Paríža je dcérou britského politika a mediálneho magnáta Roberta Maxwella. Po presune do New Yorku sa stala Epsteinovou priateľkou a následne s ním dlhé roky žila.

Po Epsteinovej smrti žila v ústraní

Epstein vlani v auguste spáchal samovraždu v cele newyorského väzenia, kde čakal na súdny proces po nových obvineniach zo zneužívania maloletých dievčat. Podľa Reuters odvtedy Maxwellová žila v ústraní.

Hovorca FBI Marty Feel dnes oznámil, že bývalá Epsteinova priateľka bola vzatá do väzby okolo 08:30 miestneho času (14:30 SELČ).

Na základe akých obvinení sa tak stalo, nebolo ihneď jasné. Maxwellová v minulosti odmietla možnosť, že by sa podieľala na akejkoľvek trestnej činnosti.

Väzby na Trumpa či Clintoa

Epsteina americkí prokurátori vinili z toho, že medzi rokmi 2002 a 2005 platil za sexuálne služby desiatkam mladistvých dievčat.

Niekdajší finančník bol už v roku 2008 za sexuálne delikty odsúdený, avšak odpykal si iba trinásťmesačný trest, pri ktorom mohol vo dne pracovať a vo väznici len prespávať.

Podľa údajných Epsteinových obetí to bola Maxwellová, kto ich vtiahol do kruhu blízkych osôb jej partnera, načo dievčatá čelili sexuálnemu zneužívaniu zo strany Epsteina aj jeho bohatých priateľov.

Udalosti spojené s finančníkom Epstein sú ostro sledované najmä kvôli jeho väzbám na množstvo vplyvných osobností vrátane amerického prezidenta Donalda Trumpa, jeho predchodcu Billa Clintona či britského princa Andrewa.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.