Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.07.2020, 18:45 Aktualizované dňa 08.07.2020 o 20:07

V Londýne sa zrútil žeriav, zomrel jeden človek

Vo východnom Londýne sa zrútil 20-metrový žeriav. Obyvatelia sú uväznení v troskách.

V Londýne sa zrútil žeriav, zomrel jeden človek
Zdroj: Reuters

Jeden človek zahynul, keď sa 20 metrov vysoký stavebný žeriav v stredu popoludní zrútil na domy vo východnom Londýne. Informovala o tom londýnska záchranná služba, ktorú citovala britská stanica Sky News.

Londýnsky protipožiarny zbor na Twitteri už skôr oznámil, že "pracuje na vyslobodzovaní ľudí uviaznutých vo vnútri". Dodal tiež: "Prosíme vás, vyhýbajte sa tejto oblasti."

Žeriav spadol na dva radové domy na ulici Compton Close vo štvrti Bow a aj na rozostavaný blok bytov.
Zranenia utrpelo niekoľko ďalších ľudí.

"Naše miestne pátracie a záchranné posádky uskutočňujú komplexnú záchrannú operáciu, využívajú aj špeciálne zariadenie určené na prehľadávanie nehnuteľností. Je to operácia za účasti mnohých útvarov a zrejme to bude zdĺhavý incident," dodal zástupca komisára Graham Ellis.

Londýnska záchranná služba ošetrila štyroch ľudí - dvoch na mieste a dvoch previezla do nemocnice so zraneniami hlavy.

Obyvateľ Motiur Rahman pre Sky News povedal: "Celá strecha môjho domu je preč. Je celá zničená. Prežil som veľký šok. Okolo 15.30 h som otvoril okno do záhrady a akurát som videl, ako táto veľká červená vec padá dolu, a rozutekal som sa preč. Myslel som si, že je koniec sveta."

Fotografie zachytávajú hasičov s rebríkmi opretými o dom s preborenou strechou a zábery zo vzduchu zasa ukazujú spadnutý žeriav vtlačený do budovy, píše Sky News.

Muž pracujúci na neďalekom stavenisku povedal, že videl, ako žeriav vztyčovali v utorok.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.