Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.07.2020, 08:24 Aktualizované dňa 10.07.2020 o 08:29

Po páde skál v Rakúsku zomrel ďalší človek. Je ním 30-ročný Slovák

Pád skál v Rakúsku si vyžiadal viacero obetí.

Po páde skál v Rakúsku zomrel ďalší človek. Je ním 30-ročný Slovák
Zdroj: Wikimedia Commons/Zairon

Treťou obeťou stredajšieho nešťastia v rokline T v rakúskej spolkovej krajine Štajersko, pri ktorom na turistov spadli uvoľnené skaly, je 30-ročný Slovák žijúci v Grazi. Informovala o tom v piatok rakúska agentúra APA.

Telo Slováka sa našlo až v noci na piatok po tom, ako jeho dvaja spolubývajúci vo štvrtok na polícii nahlásili, že deň predtým sa vybral na túru do spomínanej tiesňavy, z ktorej sa však nevrátil a jeho telefón je nedostupný.

Pátracia akcia sa začala vo štvrtok okolo 20.30 h. Podieľali sa na nej policajné zložky z Breitenau a horská záchranárska služba. Telo Slováka našli okolo 00.30 h.

Pri nešťastí prišli o život aj 50-ročná Maďarka a 21-ročná Rakúšanka. Zranenia utrpelo ďalších deväť osôb.

Bärenschützklamm (Medvedia tiesňava) s vápencovými zrázmi sa nachádza približne 30 kilometrov severne od štajerskej metropoly Graz a so svojimi 1300 metrami je jednou z najdlhších roklín v Rakúsku. Dostupná je iba pešo.

Turisti pri jej zdolávaní využívajú viac než 160 drevených mostíkov a rebríkov, pričom prekonávajú 350 výškových metrov.

Záchranná akcia, ktorú sťažoval náročný terén, sa skončila v popoludňajších hodinách. Potápači pátrali aj vo vodách rieky Mixnitz, ktorá tečie na dne rokliny. Na akcii sa podieľali tri vrtuľníky. Roklina zostane pre návštevníkov uzatvorená až do ukončenia vyšetrovania.

Bezpečnostní experti vlani varovali, že roklinu navštevuje príliš veľa turistov. Podľa stanice ORF boli mostíky a rebríky v rokline naposledy kontrolované v máji. Bärenschützklamm ročne navštívi zhruba 40-tisíc ľudí.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.