Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.07.2020, 15:43

Vzťahy Ruska a USA sú takmer na najnižšom bode, odkázal Putinov hovorca

Podľa hovorcu Kremľa je situácia veľmi zlá, či už z hľadiska bilaterálnych vzťahov, alebo z hľadiska zodpovednosti krajín za multilaterálne záležitosti.

Vzťahy Ruska a USA sú takmer na najnižšom bode, odkázal Putinov hovorca
Zdroj: Reuters

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v nedeľu povedal, že rusko-americké vzťahy sú v súčasnosti takmer na bode mrazu. Informovala o tom agentúra TASS.

"Naše vzťahy sú stále takmer na najnižšom bode. Situácia je veľmi zlá, a to aj z hľadiska bilaterálnych vzťahov, ako aj z hľadiska zodpovednosti našich krajín za multilaterálne záležitosti, v prvom rade za kontrolu zbrojenia a strategickú stabilitu," uviedol Peskov v rozhovore pre televíziu Rossija 1 s tým, že v tejto oblasti dochádza medzi oboma stranami ku kontaktom na úrovni expertov.

"Tie nás však neprivádzajú bližšie k porozumeniu medzi našimi krajinami z hľadiska zachovávania existujúcich dokumentov, v prvom rade Novej dohody START (Dohoda o znížení počtu strategických zbraní), ktoré sú momentálne jedinými dokumentmi, ktoré môžu v zabezpečiť kontrolu zbrojenia v globálnom meradle," dodal hovorca ruského prezidenta Vladimira Putina.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.