Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Autá, elektronika či oceľ. Skladba slovenského vývozu do Poľska je typická pre náš priemysel. Z druhej strany Tatier prichádza k nám takmer identický tovar.

„Ide o dodávky do automotive sektora a o výmeny medzi priemyselnými koncernmi v oboch krajinách,“ vysvetlil zloženie obchodnej bilancie krajín predseda Slovensko-poľskej obchodnej komory Stanislav Kučírek.

Severní susedia však okrem toho posielajú do našich reťazcov čoraz viac nábytku či potravín. Kladné saldo v prospech našej krajiny sa tak od roku 2012, keď dosiahlo 2,8 miliardy eur, za deväť rokov znížilo na minuloročných 1,5 miliardy eur.

„Poliaci vyvážajú čoraz viac, pričom do ich ‚hľadáčika‘ pribudlo aj Slovensko. Zvyšuje sa najmä export dreva a výrobkov z neho, ale tiež potravín, ktoré sú však v mnohých prípadoch pod značkou Európskej únie,“ dodal Kučírek.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.