Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.07.2020, 23:16

Trump: Biden je neschopný viesť krajinu, je zničený

Biden podľa Trumpa v prípade víťazstva krajinu "zničí".

Trump: Biden je neschopný viesť krajinu, je zničený
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump kritizoval svojho možného súpera v novembrových prezidentských voľbách Joea Bidena a označil ho za "neschopného" viesť krajinu, informovala v nedeľu agentúra AFP.

"Je zničený, je psychicky zničený," povedal Trump o bývalom viceprezidentovi USA Bidenovi v relácii Fox News Sunday.

Trump podľa Fox News tvrdil, že Biden by mal problém odpovedať na niektoré otázky v teste na posúdenie kognitívnych schopností, ktorý Trump absolvoval v roku 2018.

Biden podľa Trumpa v prípade víťazstva krajinu "zničí". Takisto sa voči bývalému viceprezidentovi dopustil niekoľkých nepodložených obvinení a povedal, že bývalý viceprezident by "strojnásobil dane" a "zrušil financovanie polície".

Nové výsledky predvolebných prieskumov podľa AFP ukázali, že Bidenova podpora narastá i v dôsledku pochybností o zvládaní pandémie koronavírusu SARS-CoV-2 zo strany Trumpa. Počty prípadov v mnohých štátoch USA opätovne narastajú.

Trump tieto prieskumy označil za falošné a povedal, že prieskumy Bieleho Domu ho označujú za víťaza v rámci celej krajiny i v kľúčových tzv. swing states s tradične vyrovnanou podporou oboch veľkých strán.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.