Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.07.2020, 18:46

Česko sprísňuje opatrenia, zavádza povinné rúška na hromadných akciách

V Česku tiež začína platiť obmedzenie vnútorných akcií na maximálne 500 účastníkov.

Česko sprísňuje opatrenia, zavádza povinné rúška na hromadných akciách
Zdroj: Reuters

Vzhľadom na nárast prípadov nákazy novým koronavírusom ohlásila česká vláda vo štvrtok nové plošné opatrenia.

Od soboty bude v krajine znova povinné nosiť rúška na hromadných akciách s účasťou nad 100 osôb a od pondelka bude platiť obmedzenie vnútorných akcií na maximálne 500 účastníkov.

Oznámil to minister zdravotníctva Adam Vojtěch, podľa ktorého ide o reakciu na nepriaznivý vývoj epidémie.

Informácie priniesli spravodajské servery Denikn.cz a Novinky.cz.

"Vnímame, že existuje riziko komunitného šírenia. Musíme preto zaviesť nejaké preventívne opatrenia. Rozhodol som sa, že s účinnosťou od sobotu dôjde k zavedeniu plošnej povinnosti ochrany nosa a úst vo vnútorných priestoroch," povedal Vojtěch na tlačovej konferencii.

Minister zdôraznil, že na miestach, kde sa koncentruje väčší počet ľudí, je výrazný potenciál nákazy. Spomenul to v súvislosti s klubom v Prahe, kde sa podľa neho na párty nakazilo 98 ľudí, píšu Novinky.cz.

Situácia však podľa Vojtěcha zatiaľ nie je alarmujúca, ako to skôr v priebehu dňa zhodnotil český minister vnútra Jan Hamáček.

Šéf rezortu zdravotníctva dodal, že hoci sú nárasty pacientov s chorobou COVID-19 v Česku relatívne vysoké, darí sa chrániť rizikové skupiny obyvateľstva a nestúpajú počty hospitalizovaných ľudí či pacientov v ťažkom stave.

Aktuálne v Česku evidujú viac ako päťtisíc aktívnych prípadov nákazy novým koronavírusom a v uplynulých dňoch v krajine výrazne vzrástol aj počet novodiagnostikovaných prípadov. V stredu ich pribudlo 247.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.