Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.07.2020, 23:33

Iránske revolučné gardy odpálili v rámci cvičenia balistické rakety

Irán od vojny s Irakom v 80. rokoch rozvíja svoj program balistických rakiet.

Iránske revolučné gardy odpálili v rámci cvičenia balistické rakety
Zdroj: Reuters

Iránske revolučné gardy v stredu v rámci vojenských cvičení v oblasti Perzského zálivu vypálili viacero balistických rakiet z podzemných zariadení a uskutočnili skúšku vojenského satelitu. Informovala o tom agentúra AP.

"Rakety ukryté hlboko pod zemou boli vypustené úspešne a bez odpaľovacej rampy," povedal veliteľ vzdušnej divízie revolučných gárd.

To podľa jeho slov znamená, že rakety môžu neočakávane "vyraziť" spod zemského povrchu a s presnosťou zasiahnuť svoje.

Irán od vojny s Irakom v 80. rokoch rozvíja svoj program balistických rakiet, píše AP a pripomína, že zbrojné embargo Organizácie Spojených národov Teheránu nepovoľuje kupovať technologicky vyspelé zbraňové systémy.

Napätie medzi Teheránom a USA je zvýšené i v súvislosti jadrovou dohodou, ktorú s Iránom v roku 2015 podpísalo šesť svetových veľmocí.

Teherán, ktorý je proti prítomnosti amerických a západných námorných síl v Perzskom zálive, často organizuje námorné vojenské cvičenia v strategicky dôležitom Hormuzskom prielive.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.