Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.07.2020, 15:20

Trump volá po odložení blížiacich sa volieb. Obáva sa podvodov pri hlasovaní poštou

Jedným z dôvodov tejto úvahy je, že dištančnú formu voľby prezidenta zvažuje kvôli hrozbe koronavírusu najviac ľudí v histórii.

Trump volá po odložení blížiacich sa volieb. Obáva sa podvodov pri hlasovaní poštou
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump v najnovšom príspevku na Twitteri rieši možnosť odsunutia amerických prezidentských volieb, ktoré sú plánované na začiatok novembra.

Ako dôvod uviedol to, že voľba poštou by mohla spôsobiť množstvo podvodov a išlo by tak o najnepresnejšie voľby v americkej histórii. 

Jedným z dôvodov tejto úvahy je, že dištančnú formu voľby prezidenta zvažuje kvôli hrozbe koronavírusu najviac ľudí v histórii. "Prečo neodložiť voľby, kým nebudú ľudia môcť voliť riadne a bezpečne?" pýta sa americký prezident. Do volieb pri tom zostáva už len 96 dní.

Trump argument, že voľby poštou by boli nebezpečné, používa už dlhšie. Odborníci však jeho názor vyvracajú. 

Trump na tlačovej konferencii hovoril o tom, že ho nikto nemá rád:

Ďalším z dôvodov môže byť to, že v celoštátnych prieskumoch verejnej mienky výrazne zaostáva za jeho oponentom a bývalým demokratickým viceprezidentom Joeom Bidenom. 

Trumpovi na podpore zrejme nepridá ani najnovšie zverejnený vývoj americkej ekonomiky. Ten ukazuje, že ekonomika krajiny zaznamenala najväčší historický prepad. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.