Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.08.2020, 14:14 Aktualizované dňa 03.08.2020 o 14:44

Majského vypátrali. Je hospitalizovaný na psychiatrii v Prahe

Podľa ošetrujúceho lekára nie je Jozef Majský schopný akýchkoľvek úkonov, a preto zostáva hospitalizovaný.

Česká polícia vypátrala na Slovensku právoplatné odsúdeného podnikateľa Jozefa Majského. Nachádza sa na psychiatrii v Prahe. Slovenská polícia o tom informuje na svojej oficiálnej facebookej stránke.

​Majskému v jeho neprítomnosti Najvyšší súd minulý týždeň potvrdil trest deväť rokov odňatia slobody v prípade tunelovania nebankoviek.

Medzinárodné pátranie

"Získané indície napovedali, že odsúdený sa začal skrývať. Policajti ho napokon vypátrali na pražskej psychiatrii. Podľa posledného vyjadrenia ošetrujúceho lekára nie je Majský schopný akýchkoľvek úkonov, a preto zostáva hospitalizovaný," píše polícia.

Po odsúdenom podnikateľovi na základe platného európskeho zatýkacieho rozkazu vyhlásili národné, ako aj medzinárodné pátranie.

Historický megapodvod

Pri vytunelovaní nebankoviek Horizont Slovakia a BMG Invest prišlo o svoje peniaze 170-tisíc ľudí. Celkovo ide o sumu 14,5 miliardy korún (481 miliónov eur), čo činí z kauzy jeden z najväčších podvodov v novodobých dejinách Slovenska.

Všetko sa začalo v roku 1997 masívnou reklamou na 30-percentné zúročenie vkladov. Ani nie o päť rokov však prišlo k zatvoreniu pobočiek po celom Slovensku a vyhláseniu bankrotu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.