Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.08.2020, 14:25

Taliansko má problém. Nakazených koronavírusom v krajine môže byť šesťkrát viac

Ministerstvo zdravotníctva vypracovalo štúdiu, ktorá skúmala množstvo protilátok u obyvateľov.

Až šesťnásobne viac Talianov, než uvádzajú oficiálne údaje, sa mohlo nakaziť koronavírusom. Vyplýva to zo štúdie, ktorú vypracovalo a v utorok v spolupráci so štatistickým úradom Instat zverejnilo talianske ministerstvo zdravotníctva. Píše o tom agentúra DPA.

Zo štúdie vyplýva, že 1,5 milióna ľudí (2,5 percenta talianskeho obyvateľstva) si na koronavírus, ktorý spôsobuje chorobu COVID-19, pravdepodobne vyvinulo protilátky, dopĺňa talianska agentúra ANSA.

​Odhady sú založené na reprezentatívnej vzorke 64 660 ľudí, ktorí boli testovaní v časovom rozmedzí od 15. mája do 15. júla.

Americká Univerzita Johnsa Hopkinsa eviduje v Taliansku len 248-tisíc prípadov nákazy a 35-tisíc úmrtí.

Výskyt ľudí s vyvinutými protilátkami sa "prudko" mení aj na základe regiónov, uvádza ANSA. V severotalianskom Lombardsku, ktoré bolo pred niekoľkými mesiacmi epicentrom koronavírusu v krajine, malo protilátky až 7,5 percenta ľudí - na juhu Talianska ich zistili len menej než jednému percentu obyvateľov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.