Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.08.2020, 22:06

Kanárske ostrovy bojujú o turistov. Preplatia im všetky náklady spojené s koronavírusom

Regionálna vláda sa snaží povzbudiť turistov k príchodu na ostrov.

Kanárske ostrovy bojujú o turistov. Preplatia im všetky náklady spojené s koronavírusom
Zdroj: Reuters

Regionálna vláda španielskych Kanárskych ostrovov v stredu oznámila, že preplatí turistom všetky náklady spojené s koronavírusom. Informovala o tom agentúra Reuters.

Do týchto nákladov patrí možné predĺženie pobytu na ostrove v prípade karantény alebo náklady na zdravotnú starostlivosť.

​​Opatrenie začne platiť tento týždeň a je prvé svojho druhu v Španielsku.

Regionálna vláda sa snaží povzbudiť turistov k príchodu na ostrov po tom, čo Británia zaradila Španielsko na zoznam vysoko rizikových krajín.

Všetci ľudia, ktorí sa vrátia do Británie zo Španielska, sa musia podrobiť dvojtýždňovej karanténe.

K podobnému kroku pristúpilo aj Švajčiarsko, ktoré ale z tejto povinnosti vyňalo cestujúcich z Kanárskych a Baleárskych ostrovov. Opatrenie by malo platiť jeden rok.

"Pomôže to ekonomickému zotaveniu súostrovia," uviedla Yaiza Castillová, ministerka cestovného ruchu, priemyslu a obchodu v regionálnej vláde Kanárskych ostrovov.

Španielsko v stredu zaznamenalo 1172 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je najväčší denný prírastok od uvoľnenia opatrení.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.