Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.08.2020, 10:34

Česi musia ísť pri ceste do Slovinska do karantény, sú medzi stredne rizikovými krajinami

Česká republika sa na slovinskom zozname krajín aktuálne nachádza v tzv. žltej kategórii.

Česi musia ísť pri ceste do Slovinska do karantény, sú medzi stredne rizikovými krajinami
Zdroj: Reuters

Slovinsko opäť zaradilo Českú republiku na zoznam stredne rizikových krajín pre nepriaznivú epidemiologickú situáciu v súvislosti so šírením nového koronavírusu.

Ľudia, ktorí z Česka pricestujú do Slovinska, tak až na výnimky budú musieť podstúpiť povinnú dvojtýždňovú karanténu. Informoval o tom v piatok spravodajský portál iDNES.cz.

České ministerstvo zahraničných vecí na svojej webovej stránke uviedlo, že táto zmena vstúpila do platnosti 6. augusta.

Na vysoký prírastok nových pozitívne testovaných ľudí zareagovalo aj Nórsko, keď od piatkovej polnoci zaradilo Česko do červenej zóny.

Česká republika sa na slovinskom zozname krajín aktuálne nachádza v tzv. žltej kategórii. Nariadenie platí pre občanov Českej republiky a osoby s trvalým alebo prechodným pobytom v tejto krajine.

Výnimka sa týka iba ľudí dochádzajúcich za prácou alebo osôb pracujúcich v medzinárodnej doprave. Tí po vstupe na územie Slovinska nemusia podstúpiť karanténu.

Tranzit cez Slovinsko je povolený bez karantény iba vtedy, ak prejazd nepresiahne 12 hodín.

Slovinsko zaradilo Česko pre nepriaznivú epidemiologickú situáciu na zoznam menej bezpečných krajín ešte začiatkom júla. Slovinsko nakoniec zmenilo svoje pôvodné rozhodnutie a od utorka 7. júla znova zaradilo Česko na takzvaný zelený zoznam bezpečných štátov.

Na zozname epidemiologicky menej bezpečných oblastí však vtedy zostal Moravskosliezsky kraj. Od 17. júla mohli Česi cestovať do Slovinska bez obmedzení.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.