StoryEditor

Som zatiaľ nažive a nie som v zahraničí, verejne uistil Bielorusov Lukašenko

14.08.2020, 16:06
Autor:
ČTKČTK
Od pondelka sa podľa médií hlava štátu neobjavovala na verejnosti, čo posilňovalo špekulácie, že z krajiny odišiel.

Prezident Alexandr Lukašenko dnes uistil verejnosť, že je nažive a neodišiel z krajiny, kde ďalej pokračujú demonštrácie.

Jeho vystúpenie bolo súčasťou televízneho záznamu jednej z vládnych porád.

Bieloruskom otriasajú protesty proti sfalšovaniu nedeľných prezidentských volieb, ktoré podľa oficiálnych úradov Lukašenko šiestykrát vyhral, ​​tentoraz s viac ako 80 percentami hlasov.

"Na začiatok - som zatiaľ nažive a nie som v zahraničí, ako niektorí naši vážení 'uvedomelí' úmyselne rozhlasujú, že prezident opustil krajinu a nachádza sa v cudzine. Dnes je 14. augusta a stretávame sa, aby sme posúdili prácu strojárskeho odvetvia," povedal prezident podľa agentúry Interfax na úvod rezortná porady.

Lukašenko varoval pred štrajkami

Od pondelka sa podľa médií hlava štátu neobjavovala na verejnosti, čo posilňovalo špekulácie, že z krajiny odišiel.

Lukašenko dnes varoval, že štrajky môžu negatívne postihnúť výrobu, čo by v čase ostrého zápasu o trhy vraj zvýhodnilo zahraničných konkurentov bieloruských firiem.

"Dnes nevyrobíte desať traktorov a nedodáte ich na trh. A zajtra prídu Nemci s Američanmi, svoju techniku ​​privezú Rusi," varoval zamestnancov Lukašenko s tým, že obnova práce a teda pokračujúca existencia firiem je jediným spôsobom, ako môžu uživiť svoje rodiny.

Cichanovská je v Litve

Lukašenko tiež pripomenul, že ekonomika krajiny sa ešte len začína spamätávať z obmedzení zavedených kvôli pandémii.

Ľudia v Bielorusku od nedeľného večera protestujú proti falšovaniu výsledkov prezidentských volieb a od nasledujúceho dňa začali v bieloruských podnikoch prepukať štrajk.

Opozičná kandidátka Svitlana Cichanovská sa nachádza v Litve, kam bola pod nátlakom úradov donútená odísť v noci z pondelka na utorok.

01 - Modified: 2023-05-28 18:35:19 - Feat.: - Title: Pridajte sa k Moskve a Minsku, jadrové zbrane budú pre všetkých, povedal Lukašenko 02 - Modified: 2023-05-26 19:13:22 - Feat.: - Title: Rusko sa usiluje zovrieť okolo Bieloruska slučku. Ide o tichú inváziu, tvrdí britský odborník 03 - Modified: 2023-05-25 17:28:49 - Feat.: - Title: Taktické jadrové zbrane už smerujú do Bieloruska, tvrdí Lukašenko 04 - Modified: 2023-05-25 14:39:50 - Feat.: - Title: Lukašenko na summite euroázijskej únie nabádal na rušenie bariér a obmedzení 05 - Modified: 2023-05-26 06:00:00 - Feat.: - Title: Bieloruského držiteľa Nobelovej ceny previezli do brutálneho väzenia. Žena o ňom nemá správy
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
29. máj 2023 06:55