Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.08.2020, 10:33

Taliansko sa v dovolenkových preferenciách Slovákov prepadlo, vedie Česko

Španielsko sa v tohtoročnom zozname top 10 krajín nenachádza.

Turisti na letisku
Zdroj: TASR/M. Baumann

V dovolenkových preferenciách Slovákov sa prepadlo Taliansko, vedie stále Česká republika nasledovaná Rakúskom. Vyplýva to z rebríčka Tatra banky, ktorý vytvorila na základe počtu realizovaných transakcií platobnými kartami za mesiace jún a júl, pričom porovnávala tento rok s rokom 2019.

Po otvorení hraníc a uvoľnení opatrení objem kartových transakcií v zahraničí stúpol, avšak v porovnaní s minulým rokom je to pri top 10 krajinách stále len 61 percent objemu.

"Pri Chorvátsku, obľúbenej dovolenkovej destinácii Slovákov, evidujeme prepad v objeme transakcií až o vyše 47 percent a pri Taliansku dokonca až o 80 percent," vyčíslila banka.

Španielsko sa v tohtoročnom zozname top 10 krajín nenachádza. Holandsko poskočilo o päť miest, z minuloročnej dvanástej priečky na siedme miesto v roku 2020.

Pri platení v zahraničí zároveň banka odporúča peniaze vyberať debetnou kartou, pri platbe kartou zvoliť na platobnom termináli platbu v lokálnej mene danej krajiny.

Prepočet totiž vykoná domovská banka klienta výhodnejším kurzom. Tiež radí zobrať si na cestu viac platobných kariet v prípade ich poškodenia alebo straty.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.