Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.08.2020, 08:18

Kim Čong-un kritizoval straníkov. Vyčítal im chyby v boji proti koronavírusu

Kim Čong-un povedal, že stav hospodárstva krajiny sa nezlepšuje tak, ako dúfal.

Kim Čong-un kritizoval straníkov. Vyčítal im chyby v boji proti koronavírusu
Zdroj: Reuters

Vodca Severnej Kórey Kim Čong-un v utorok počas zasadnutia politbyra vládnucej strany upozornil na reakcie krajiny v súvislosti s koronavírusom a tajfúnom, ktorý má KĽDR zasiahnuť vo štvrtok. Informovala o tom agentúra AP.

​Kim hovoril o nešpecifikovaných "chybách" a "nedostatkoch" vo vládnej kampani proti koronavírusu a žiadal, aby boli okamžite napravené.

Takisto žiadal dôslednú prípravu s cieľom minimalizovať škody spojené s tajfúnom Bavi, ktorý má krajinu zasiahnuť niekoľko týždňov po tom, ako prívalové dažde vyvolali záplavy a poškodili úrodu i domy.

Hospodárstvu krajiny uškodili i americké sankcie zavedené v súvislosti so severokórejským jadrovým programom a uzavretie hraníc krajiny z dôvodu pandémie koronavírusu.

Tajfún Bavi má severozápadné pobrežie Kórejského polostrova zasiahnuť vo štvrtok v skorých ranných hodinách. Podľa predpovedí to má byť jeden z najsilnejších tajfúnov, ktoré polostrov tento rok zasiahli.

Kim Čong-un na minulotýždňovom stretnutí vládnucej strany povedal, že stav hospodárstva krajiny sa nezlepšuje tak, ako dúfal.

Severokórejský vodca po takmer piatich rokoch zvolal zjazd vládnucej Kórejskej strany práce, ktorý sa má uskutočniť v januári 2021.

Na tomto zjazde by mal byť predstavený nový päťročný plán rozvoja krajiny, ktorej ekonomiku vážne postihli medzinárodné sankcie i súčasná koronakríza.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.