Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.09.2020, 00:00

Escobarov synovec našiel časť rozprávkového majetku. Narkobarón ukryl do steny milióny aj zlaté pero

Pablo Escobar nazhromaždil také bohatstvo, že ho v roku 1989 zaradil časopis Forbes medzi desať najbohatších ľudí planéty.

Escobarov synovec našiel časť rozprávkového majetku. Narkobarón ukryl do steny milióny aj zlaté pero
Zdroj: TASR/AP

Synovec neslávne presláveného drogového baróna Pabla Escobara našiel v strýkovej nehnuteľnosti ukrytých približne 18 miliónov amerických dolárov (15,5 milióna eur.)

Peniaze boli uložené v plastovej taške a schované v stene. Nicolás Escobar žil v byte posledných päť rokov.

Po náleze Nicolás povedal, že to nebolo prvýkrát, čo našiel peniaze na miestach, kde sa jeho strýko snažil vyhnúť zajatiu.

Šéf medellínského kartelu vraj uschoval milióny bankoviek po svojich rôznych nehnuteľnostiach.

Našiel písací stroj aj fotoaparát

Pablo Escobar nazhromaždil také bohatstvo, že ho v roku 1989 zaradil časopis Forbes medzi desať najbohatších ľudí planéty.

Počas obdobia, keď stál pri kormidle, dosiahol kartel svoj vrchol a Medellínci začali kontrolovať zhruba 80 percent trhu s kokaínom prepravovaným do USA

​Nicolás Escobar ďalej pre kolumbijskú televíziu uviedol, že našiel ešte písací stroj, satelitné telefóny, zlaté pero a analógový fotoaparát s filmovou pásku, ktorú ešte nestihol vyvolať.

Bankovky zožrali potkany

Niektoré bankovky staré desiatky rokov už boli pokazené a teda nepoužiteľné. Pablo Escobar za svojho života takto prichádzal každý rok o časť svojho bohatstva, pretože niektoré bankovky zožrali potkany, iné boli poničené vplyvom prírodných podmienok alebo sa proste zabudlo, kde sa imanie uložilo a to sa následne stratilo.

Kokaínový kráľ tiež raz- aby zachránil svoju dcéru Manuelu pred prechladnutím v horách - spálil na mieste v prepočte zhruba 1,5 milióna eur v bankovkách.

V rozhovore Nicolás uviedol, že svojho strýka mnohokrát sprevádzal pri rôznych príležitostiach. Raz ho vraj dokonca uniesli ľudia, ktorí hľadali Escobarovo aktuálne miesto pobytu. "Bol som mučený sedem hodín. Dvaja z mojich pracovníkov boli napadnutí motorovou pílou," uviedol Nicolás.

Rozprávkový majetok

Kolumbijský kráľ kokaínu zomrel pri policajnom prenasledovaní v roku 1993. Bol zasiahnutý niekoľkými guľkami pri prestrelke na strechách Medellínu. Špekuluje sa však, že mohol spáchať aj samovraždu, pretože smrtiacou ranou bola strela za ucho, pričom polícia ho mala zasiahnuť do chrbta a nohy.

Do svojej smrti nazhromaždil podľa britského denníka Daily Mail odhadovaný rozprávkový majetok vo výške 30 miliárd amerických dolárov, čo zodpovedá dnešným 59 miliardám dolárov.

Ihneď po jeho smrti potom začali kolovať zvesti o ukrytom bohatstve. Kolumbijská vláda zatiaľ našla "len" zhruba 100 miliónov dolárov, a to údajne vrátane zlatých prútov, zakopaných po celej krajine. V roku 2009 bolo objavených 8 miliónov dolárov v ukrytom komplexe postavenom v džungli, kde kedysi stála továreň na výrobu kokaínu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.